Topte hodně, plaťte málo. Pořiďte si tepelné čerpadlo

Zaplaťte čtvrtinu nákladů za teplo. O zbytek se postará vaše tepelné čerpadlo.

Naše tepelná čerpadla nejenže vytopí vaši nemovitost, ale zvládnou ji i ochladit. Stejně tak je můžete využít i pro ohřev teplé užitkové vody. 

aberg-energy-cerpadla-afdesign

70 %

výnosnost investice

3-8 let

návratnost investice

20+ let

životnost čerpadla

co to je

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z okolního prostředí a předává ho topné soustavě nebo do vody jako topného média pro vytápění. Poskytuje tak úsporné a komfortní vytápění a ohřev vody, a to vše v jednom systému. Ušetříte tím jednak za samotné energie, ale i za nákup dalších spotřebičů.

Náklady na provoz tepelného čerpadla jsou oproti běžnému plynovému kotli poloviční, ve srovnání s kondenzačními kotli dokonce až třetinové. Zatímco návratnost investice se tak pohybuje mezi 3 až 8 lety, životnost tepelných čerpadel často přesahuje 20 let.  

Vedle úspornosti vynikají tepelná čerpadla v porovnání s jinými zdroji tepla v oblasti spolehlivosti a bezpečí – v porovnání s plynem nebo uhlím vám jsou rizika minimální. Co se komfortu týče, jsou tepelná čerpadla téměř bezúdržbová. I když přiznáváme, že porovnávat házení uhlí lopatou a ovládání tepelného čerpadla pomocí chytré aplikace přes internet je tak trochu nefér. 

Další velkou výhodou jsou také minimální nároky na prostor a snadná montáž. Šetrnost vůči životnímu prostředí je samozřejmostí a tou nejsladší třešničkou na pomyslném dortu.

pomůžeme vám

Jak si vybrat tepelné čerpadlo

V první řadě je si třeba zodpovědět otázku, co si od tepelného čerpadla slibujete. Co všechno by mělo teplo vyrobené tepelným čerpadlem v domácnosti zastat?

Potřebujete svou nemovitost pouze vytápět? Nebo byste v létě uvítali i chlazení? Věděli jste, že pomocí tepelného čerpadla si můžete i ohřát užitkovou vodu? A co takhle ohřev bazénu?

Další důležitou otázkou je, jak bude systém použit? Chcete teplo poslat do podlahového topení, nebo do radiátorů? A do kolika okruhů? V případě ohřevu teplé vody, bude také potřeba vybrat správnou velikost akumulační nádrže, ta se zpravidla odvíjí od počtu lidí, kteří v domě žijí.

Pro výběr toho ideálního čerpadla pro vaše potřeby, je nutné znát tepelné ztráty vašeho domu. Nebojte se, pomůžeme vám s jejich přesným výpočtem.

V neposlední řadě záleží na možnostech umístění venkovní (případně i vnitřní jednotky akumulační nádrže v technické místnosti) a vzdálenosti mezi venkovní jednotkou a technickou místností.

Tepelná čerpadla jsou dnes snadno dostupná. Složitý je ale výběr toho správného čerpadla. Záleží na celé řadě proměnných, které s vámi rádi do detailu probereme. Ozvěte se nám. Nebo se zatím mrkněte na tento základní přehled: 

Pro bližší představu můžete zatím mrknout na tento základní přehled: 

STANDARD

ekologické a efektivní topení

v prvním roce ušetříte 40.000 Kč

za 20 let ušetříte 738.000 Kč

PARAMETRY

PLUS

topení a ohřev teplé vody

 v prvním roce ušetříte 56.000 Kč

za 20 let ušetříte 1.180.800 Kč

PARAMETRY

COMBI

topení, chlazení a ohřev teplé vody

v prvním roce ušetříte 80.000 Kč

za 20 let ušetříte 1.623.300 Kč

PARAMETRY

jak to funguje

Pojďme do toho

společně

Máte v nás spolehlivého parťáku od začátku až do nekonečna. A ještě dál. Provedeme vás celým složitým procesem od návrhu optimálního řešení, přes legislativní záležitosti a samotnou montáž až po záruční i pozáruční servis.

Na začátku si dáme kafe a na konci šampus.

01

řešení na klíč

Navrhneme, spočítáme, vyprojektujeme nejefektivnější řešení na míru vašemu domu i vašim potřebám. Nejefektivnější pro nás znamená ekologické a ekonomické zároveň.

02

dlouholeté zkušenosti

S realizací solárních systémů máme mnohaleté zkušenosti. Máme za sebou více než 300 realizací, o to více nás těší stoprocentní spokojenost našich zákazníků.

03

profesionální instalace

Dodáváme zásadně pouze produkty renomovaných značek, které jsou samy o sobě zárukou kvality. Jakožto certifikovaní partneři nabízíme prodlouženou záruku až 7 let.

04

renomované značky

Celou montáž a uvedení do chodu zařídí naši certifikovaní pracovníci. Revizní technik prověří zapojení celého systému a předá vám dokumenty potřebné pro připojení k distribuční síti. Současně vám ukážou jak systém obsluhovat.

05

garance dotace

Za ta léta už v tom umíme chodit, a tak si můžeme dovolit vám garantovat získání dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny. V opačném případě vám ji zaplatíme ze svého. Dotaci navíc kompletně vyřídíme za vás. Vy tak nemáte žádné starosti a žádné papírování. 

nezávazná poptávka

Navrhneme optimální

řešení i
pro vás

Abychom vám mohli dát přesnou nabídku, je třeba znát vaše konkrétní požadavky a některé specifikace nemovitosti.

Zanechte nám na sebe prosím kontakt a my se vám do tří dnů ozveme zpět, abychom společně navrhli nejefektivnější řešení.

ondrej kodes aberg circle

jsme tu pro vás

Máte otázku?
Cinkněte Ondrovi.

Víme, jak složité otázky náš obor nabízí. Nebojte se zeptat. Ondřej díky dlouholetým zkušenostem už mnohé zná a rád vám poradí. A navíc je vám k dispozici 24/7.

Ondřej Kodeš
+420 774 55 33 11
ondrej.kodes@aberg.cz